bestseller
Sale only to those aged 18 and over. Not a medicinal product, no health-related claim.
Jona Decker
Jona Decker is an author and editor specialising in CBD, cannabinoids and cannabis law. He studied business administration with a specialisation in empirical economic research and has been writing about cannabidiol since 2020. He has written for the magazine CBD360 since October 2020, where he now also co-heads the editorial team. For CBDÍA, he classifies products objectively, based on the lab certificate for each batch and documented origin.
Bestsellers at CBDÍA

The bestsellers are the products most frequently ordered at CBDÍA. The selection is based on the shop's actual order figures and is updated regularly. It is therefore not an editorial ranking or an assessment by the editorial team.
What's Currently on the List
Currently, three single strains and two bundles are in the selection: the Cali strain Cream Mandarin, plus Hulkberry and Blueberry Cookies, as well as the Cali Weed CBD Sample Pack and the Hash Sample Pack. The mix shows a pattern. What gets bought most are single strains with a clear aromatic profile and bundles that allow several strains to be compared side by side.
How You Can Verify the Quality
A lab certificate showing the stated cannabinoid content belongs to every batch. The flowers come from certified EU industrial hemp strains and are below the THC limit of 0.3 percent. Country of origin and growing method, i.e. indoor, greenhouse or glasshouse, are stated on every product page. Sale is exclusively to adults aged 18 and over. Not a medicinal product, no health-related claims.
The Five Most Purchased Products at a Glance

The table summarises the five products on the list with origin, growing method, pack sizes and starting price (as of: September 2026). Prices and available sizes may change; the respective product page is always authoritative.
| Product | Type | Origin and cultivation | Sizes available | Price from |
|---|---|---|---|---|
| Cream Mandarin | Single strain | Switzerland, indoor | 2.5 g, 5 g, 10 g, 25 g | €22.95 |
| Hulkberry | Single strain | Italy, greenhouse | 2.5 g, 5 g, 10 g, 25 g | €14.95 |
| Blueberry Cookies | Single strain | Italy, glasshouse | 2.5 g, 5 g, 10 g, 25 g | €17.95 |
| Cali Weed CBD Sample Pack | Bundle | Switzerland and Austria, indoor | 10 g, 30 g, 60 g | €49.95 |
| Hash Sample Pack | Bundle | France, outdoor | 4 g, 8 g, 12 g | €25.95 |
Not every size is available at all times. As of 29 September 2026, Hulkberry can only be ordered in 25 grams, and Blueberry Cookies in 2.5, 5 and 10 grams; the 25-gram pack is temporarily sold out there. Cream Mandarin and the two bundles are available in all sizes. Which variants are currently orderable is shown by the product selection at the top of this page.
Three Single Strains from Three Growing Methods

What's noticeable about the list is that the three single strains come from three different growing methods. Cream Mandarin grows in Switzerland via indoor cultivation, i.e. in enclosed rooms under artificial light with controlled climate. The strain belongs to the shop's Cali line; the product page lists mandarin, a creamy note and a fruity aroma.
Hulkberry comes from Italy and grows in the greenhouse, where the plants get sunlight while still being protected from wind and rain. The strain is part of the line for greenhouse CBD flowers; the shop describes its aroma profile as sweet, fresh and fruity.
Blueberry Cookies also comes from Italy, but is grown in the glasshouse, a glass house with daylight and finely controllable climate. The strain belongs to the selection of glasshouse CBD flowers and, according to the product page, carries aromas of blueberry and cookies. For all three strains, the shop states a CBD content below 10 percent and a THC content below 0.3 percent; all three are certified EU industrial hemp strains.
Bundles for Comparing Several Strains

Two of the five spots go to bundles. The Cali Weed CBD Sample Pack is available in 10, 30 or 60 grams; the flowers come from indoor cultivation in Switzerland and Austria. Which strains are currently in the bundle is stated on the product page, because individual strains in the line are occasionally sold out and then replaced.
The Hash Sample Pack is available in 4, 8 or 12 grams. It contains several hash strains in small quantities, including La Crème, Frozen Beldia, Schwarzer Afghane and Vanilla Cream. According to the product page, the resin comes from France, obtained from plants grown outdoors. Anyone who wants to compare several lines side by side will find more bundles under CBD Sample Packs.
The fact that bundles rank so high fits the purchasing behaviour the shop observes: many orders start with a comparison of several strains, and only afterwards comes the larger pack of a single strain.
A simple approach helps with the choice: anyone who already knows a strain goes straight for the single strain in the right size. Anyone who is still comparing starts with a bundle and then decides which strain to reorder in a larger quantity. Both approaches are represented on the list, and for both, origin, growing method and lab certificate are stated on the product page.
Price per Gram: The Effect of Pack Size

For all five products, the price per gram falls with pack size. Cream Mandarin costs €22.95 at 2.5 grams, which is €9.18 per gram; at 25 grams, the pack costs €140.00, i.e. €5.60 per gram. Blueberry Cookies is €17.95 at 2.5 grams (€7.18 per gram) and €49.95 at 10 grams (€5.00 per gram). Hulkberry costs €74.95 at 25 grams, which is around €3.00 per gram.
The same principle applies to the bundles: the Cali Weed CBD Sample Pack costs €288.00 at 60 grams, around €4.80 per gram, and the Hash Sample Pack €59.95 at 12 grams, around €5.00 per gram. Anyone who already knows a strain saves with larger quantities, for example with CBD flowers in 25 grams. A detailed price comparison across 25, 50 and 100 grams is offered by the guide buying cheap CBD flowers.
Reviews and Lab Values as Guidance

The order of the list follows the order figures, not the reviews. Anyone who additionally wants to know how customers rate the shop: on reviews.io, CBDÍA stands at 4.7 out of 5 stars from more than 2,500 reviews. Selected voices and background information are summarised on the page CBDÍA Experiences.
For quality, what counts is a look at the batch documentation. Every product comes with a lab certificate showing cannabinoid content and THC value. The collected CBDÍA lab certificates are available on a dedicated page. Country of origin and growing method are also stated on every product page, so that a strain can be clearly assessed before purchase.
The list itself is constantly changing. If a strain sells out or a new batch is in particularly high demand, the order changes; the selection is therefore regularly adjusted to the current order figures. A ranking therefore shows what is currently ordered frequently, not which strain is right for whom. For your own assessment, the aroma details, growing method and price per gram help, which are stated for every product in the table above and on the product page.
More in the Range
The full range is in the main categories: CBD Flowers, CBD Hash, Cali Weed, CBD Oils and CBG Flowers. Changing savings offers can be found under CBDÍA Deals.